Xlr Gold 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. MAK Xlr Gold har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/108.
Denna variant av Xlr Gold kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Xlr Gold för 2638 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 638 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Xlr Gold |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65 mm |
MAK XLR Shiny White är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 25.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter XLR Matt Graphite .
XLR Shiny Black från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
MAK XLR Gold är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 35.