Detta är en MAK-fälg av modellen NTT Antracit. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
Denna variant av NTT Antracit kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. BytHjul säljer MAK NTT Antracit 17" i sin webbshop för 2489 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Antracit |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet NTT Antracit. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
17"-fälg från MAK av modellen NTT Antracit. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 42 mm.
NTT Antracit 17" från MAK med 7" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
NTT Antracit 17" från MAK med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.