Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet NTT Bronze. Bredden på denna fälg är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK NTT Bronze är 4/98.
Inpressningsdjupet för MAK NTT Bronze är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 58.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK NTT Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3022 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 022 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
18"-fälg från MAK av modellen NTT Dark. Bultcirkeln är 4/98, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
MAK NTT White, 18"-fälg, 7" bredd, 4/98 bultcirkel och ET på 35 mm.
NTT Bronze från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/98.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 4/98 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter NTT Bronze.