Detta är en MAK-fälg av modellen Davinci Matt Titanium. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Denna fälg är 6" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Davinci Matt Titanium är 5/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Navhålet på MAK Davinci Matt Titanium är 57 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Davinci Matt Titanium. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1831 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 831 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57 mm |
16"-fälg av modellen Davinci Matt Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 45 mm.
Davinci Matt Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
16"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.
MAK Davinci Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 35.