MAK XLR Gold är en fälg på 17" från MAK. Fälgens bredd är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna variant av XLR Gold har ett navhål/centrumhål som är 72 mm stort. MAK XLR Gold kan du köpa från BytHjul för endast 2638 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 638 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Gold |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet XLR Gold. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 36 mm.
17"-fälg från MAK av modellen XLR Gold. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.