MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Magma Matt Titanium 18" är inget undantag. Denna fälg är 7" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/100.
Denna variant av Magma Matt Titanium kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 55 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 56 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Magma Matt Titanium 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 000 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Matt Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 56 mm |
Magma Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Magma Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/100.
MAK Magma Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 55 mm.
RC32 Satin Black Matt 18" från Brock med 7" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.