Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK Magma Black Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Magma Black Machined Face har en bredd på 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/100.
Fälgens ET-mått är 46 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Magma Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2639 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 639 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. MAK Magma Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
Magma Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/100.
15"-fälg av modellen Magma Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 38 mm.
MAK Magma Black Machined Face, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.