MAK Kent Black Polished är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Kent Black Polished är 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Kent Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6151 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 151 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kent Black Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
21"-fälg av modellen Kent Dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Kent Dark.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Kent Black Polished.
Denna 22"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Kent Black Polished.