En snygg fälg på 22" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stilo Shiny Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. MAK Stilo Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 63 mm. MAK Stilo Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 7755 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 755 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Shiny Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63 mm |
22"-fälg av modellen Stilo Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.
MAK Stilo Shiny Black, 22"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
22"-fälg av modellen Stilo Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 29 mm. MAK Stilo Shiny Black är 22" och har en bultcirkel på 5/130.