En snygg fälg på 16" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Overland Dark. Fälgens bredd är 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. MAK Overland Dark kan du köpa från BytHjul för endast 2489 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Overland Dark 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Overland Dark från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 65 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
16"-fälg från MAK av modellen Overland Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. MAK Overland Dark är 16" och har en bultcirkel på 5/130.