Overland Dark 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgens bredd är 7". MAK Overland Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 60 mm. MAK Overland Dark har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. En uppsättning MAK Overland Dark kan bli din för endast 2848 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Overland Dark.
MAK Overland Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 46 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Overland. Shiny Black Machined Lip. Bultcirkeln är 6/120, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
17"-fälg av modellen Overland. Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 50 mm.