Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Kassel Shiny Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Shiny Black har en bredd på 7". MAK Kassel Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Inpressningsdjupet för MAK Kassel Shiny Black är 42 mm. Detta är en fälg med 72 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Kassel Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2433 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 433 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72 mm |
Kassel Shiny Black 19" från MAK med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
MAK Kassel Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
20"-fälg av modellen Kassel Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
MAK Kassel Shiny Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.