Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK Zenith. Titanium vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72 mm stort. En uppsättning MAK Zenith. Titanium kan bli din för endast 2488 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 488 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Zenith. Titanium.
MAK Zenith. Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 34.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Zenith. Shiny Black.