Denna 20"-fälg från MAK har modellnamnet Speciale Shiny Black. MAK Speciale Shiny Black har en fälgbredd som är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Denna variant av Speciale Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Navhålet på MAK Speciale Shiny Black är 72 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Speciale Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4607 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 607 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Speciale Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
19"-fälg från MAK av modellen Speciale Shiny Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 48 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Speciale-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
MAK Speciale dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.