MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Epica Titanium 19" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Epica Titanium är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Epica Titanium. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3828 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
19"-fälg av modellen Epica Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Epica Titanium från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/108.