Epica Shiny Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72 mm. MAK Epica Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 3828 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
MAK Epica Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Epica Shiny Black.
Epica Shiny Black 17" från MAK med 7" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.