Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4800 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale dark och den tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Glöm inte kolla att ET 41 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. BytHjul säljer idag MAK Speciale dark för 4781 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 781 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 41 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter Speciale dark.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Speciale dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.5" och ET-måttet är 27 mm.
MAK Speciale dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.