MAK Trek Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Trek Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4440 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 440 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Trek Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
MAK Trek Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 20 mm.
MAK Trek Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 43.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Trek Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
Trek Black från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.