Kent Dark 21" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Kent Dark är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna variant av Kent Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.4 mm stort. Kent Dark 21" är en snygg fälg för 5911 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 911 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kent Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från MAK på 21" med modellnamnet Kent Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 42 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Kent Dark.
22"-fälg från MAK av modellen Kent Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 22" och ET-måttet 43 mm.
Kent Dark från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/120.