Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MAK Asphalt Shiny Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Asphalt Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 72 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Asphalt Shiny Black för 3897 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72 mm |
Asphalt Shiny Black 19" från MAK med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Asphalt Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
MAK Asphalt Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.