Detta är en MAK-fälg av modellen Kassel Black Polished. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Denna fälg är 7.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 51 mm. Navhålet på MAK Kassel Black Polished är 63.4 mm stort. MAK Kassel Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 3655 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 655 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Kassel Black Polished 19" från MAK med 8.5" bredd och ET på 56 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Kassel Black Polished 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Kassel Dark från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
18"-fälg från MAK av modellen Kassel dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.