MAK Kassel Black Polished är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. MAK Kassel Black Polished har en fälgbredd som är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 110 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 39 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MAK Kassel Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 3200 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 200 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Kassel dark. Bultcirkeln är 5/110, bredden 18" och ET-måttet 39 mm.
MAK Kassel Black Polished, 18"-fälg, 8" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 33 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 31 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face.
Kassel Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/110.