Epica Black Machined Face 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Epica Black Machined Face är 7". Fälgens cirkeldiameter är 110 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/110 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Navhålet på MAK Epica Black Machined Face är 65 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2764 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 764 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/110, bredden 8" och ET-måttet är 33 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Epica Titanium.
Epica Shiny Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/110.
19"-fälg från MAK av modellen Epica Titanium. Bultcirkeln är 5/110, bredden 19" och ET-måttet 33 mm.