Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Epica Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Epica Black Machined Face har en fälgbredd på 7". MAK Epica Black Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Epica Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Epica Black Machined Face 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 750 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66 mm |
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Epica Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 47.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.