MAK Koln är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Denna fälg är 9" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Koln är 5/112.
Inpressningsdjupet för MAK Koln är 58 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. Koln 19" är en snygg fälg för 4157 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 157 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koln |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
19"-fälg av modellen Koln Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
MAK Koln Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 58.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Koln Shiny Black.
19"-fälg från MAK av modellen Koln Shiny Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 50 mm.