Koln 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Navhålet på MAK Koln är 57.1 mm stort. MAK Koln är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Koln från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 720 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koln |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Koln Shiny Black.
Koln Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Koln Shiny Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 35 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK Koln Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/130.