Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Kassel Black Machined Face Bronze vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Kassel Black Machined Face Bronze har ett navhål/centrumhål som är 57 mm stort. MAK Kassel Black Machined Face Bronze kan du köpa från BytHjul för endast 3592 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 592 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
MAK Kassel Black Machined Face Bronze, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 50 mm.