Detta är en MAK-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". MAK Kassel Black Machined Face Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Kassel Black Machined Face Bronze 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 589 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
20"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
MAK Kassel Black Machined Face Bronze, 20"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Kassel Black Machined Face Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Kassel Black Machined Face Bronze 19" från MAK med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.