MAK Kassel Shiny Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Shiny Black har en bredd på 7.5". MAK Kassel Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. Kassel Shiny Black 17" är en snygg fälg för 2617 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 617 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
17"-fälg från MAK av modellen Kassel Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Kassel Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MAK Kassel Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
MAK Kassel Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.