En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stilo Shiny Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 39 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 76 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3314 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 314 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 76 mm |
18"-fälg av modellen Stilo Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 39 mm.
Stilo Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stilo Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Stilo Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.