MAK Epica Shiny Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Epica Shiny Black har en bredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 39 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Epica Shiny Black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 273 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66 mm |
Epica Titanium 18" från MAK med 8" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg av modellen Epica Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 39 mm.
Epica Shiny Black 18" från MAK med 7" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 39 mm.