Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3200 kronorsklassen. Fälgen heter Koenig Shiny Black och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 29 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Koenig Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3170 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 170 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 29 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Koenig Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Koenig Shiny Black 18" från MAK med 8" bredd och ET på 33 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
18"-fälg av modellen Koenig Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 42 mm.