Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter Koenig Shiny Black och den tillverkas av MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Koenig Shiny Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 523 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Koenig Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Koenig Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.