MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Speciale dark 19" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". MAK Speciale dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 27 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Speciale dark för 4011 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 011 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Speciale dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.5" och ET-måttet är 27 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 27 mm.
MAK Speciale Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.
MAK Speciale Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.