Davinci Black Machined Face 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Davinci Black Machined Face har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Davinci Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3878 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 878 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Davinci Black Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.