En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Qvarz Black Machined Face. Denna fälg är 7" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Qvarz Black Machined Face är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på MAK Qvarz Black Machined Face är 57 mm stort. En uppsättning MAK Qvarz Black Machined Face kan bli din för endast 2807 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 807 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Qvarz Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Qvarz Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Qvarz Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
Qvarz Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 39 mm. Bultcirkeln är 5/100.
17"-fälg av modellen Qvarz Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.