Asphalt Blk/Pol 21" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Denna fälg är 8.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Asphalt Blk/Pol är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Navhålet på MAK Asphalt Blk/Pol är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Asphalt Blk/Pol. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6068 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 068 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Blk/Pol |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Asphalt Blk/Pol från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Asphalt Dark.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Asphalt Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.