En snygg fälg på 21" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Speciale Shiny Black. Denna fälg är 8.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57 mm. BytHjul säljer idag MAK Speciale Shiny Black för 4017 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 017 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Shiny Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
21"-fälg från MAK av modellen Speciale Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 40 mm.
MAK Speciale Shiny Black, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Speciale Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.