Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6300 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale Shiny Black och den tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Speciale Shiny Black har en bredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Speciale Shiny Black är 40 mm. Detta är en fälg med 57 mm stort navhål. Speciale Shiny Black 21" är en snygg fälg för 6295 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 295 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Shiny Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Speciale Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
21"-fälg från MAK av modellen Speciale Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 40 mm.
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Speciale Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.