Denna 20"-fälg från MAK har modellnamnet Electra Dark. MAK Electra Dark har en fälgbredd som är 7.5". MAK Electra Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 44 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. Du hittar mer information om MAK Electra Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 387 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Electra Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 34 mm.
19"-fälg av modellen Electra Dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Fälg från MAK på 21" med modellnamnet Electra Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 42 mm.
Electra Dark 20" från MAK med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.