Detta är en MAK-fälg av modellen Electra Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Electra Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MAK Electra Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Electra Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 792 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
21"-fälg av modellen Electra Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
Electra Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Electra Black Machined Face, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Electra Black Machined Face.