MAK Davinci Black Machined Face är en fälg på 16" från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". MAK Davinci Black Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för MAK Davinci Black Machined Face är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Davinci Black Machined Face 16" är en snygg fälg för 2147 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 147 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
16"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 45 mm.
MAK Davinci Black Machined Face, 16"-fälg, 6" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 43 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Davinci Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.