MAK Speciale-D Black Machined Face är en fälg på 21" från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5408 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 408 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale-D Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Speciale-D Black Machined Face 21" från MAK med 10" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Speciale dark, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Speciale Black Machined Face 21" från MAK med 10" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Speciale-D Black Machined Face 21" från MAK med 10" bredd och ET på 29 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.