Med ett pris på 2807 kronor är MAK Epica Black Machined Face ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. En uppsättning MAK Epica Black Machined Face kan bli din för endast 2807 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 807 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Epica Titanium är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Epica Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 32.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Epica Black Machined Face.
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.