Union dark 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Union dark har en bredd på 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 32 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MAK Union dark 20" i sin webbshop för 3577 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 577 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Union dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 32.
20"-fälg från MAK av modellen Union Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 32 mm.
20"-fälg av modellen Union dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Union dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 20 mm.