Detta är en MAK-fälg av modellen Konig Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Konig Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3048 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 048 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Konig Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Konig Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 27.
Konig Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Konig Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. MAK Konig Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.