MAK Koenig Black Machined Face är en fälg på 18" från MAK. Fälgens bredd är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 49 mm. Centrumhålet är 66 mm stort. BytHjul säljer MAK Koenig Black Machined Face 18" i sin webbshop för 3278 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 278 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Koenig Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 22 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 29 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
20"-fälg från MAK av modellen Koenig Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 25 mm.