MAK Sturm Dark är en fälg på 20" från MAK. Fälgens bredd är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Navhålet på MAK Sturm Dark är 66.6 mm stort. MAK Sturm Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4477 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 477 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Sturm Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Sturm Black Polished.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Sturm Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Sturm Shiny Black från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 11" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. MAK Sturm Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.