Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Munchen Gunmetal Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Munchen Gunmetal Machined Face har en bredd på 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Navhålet på MAK Munchen Gunmetal Machined Face är 76 mm stort. BytHjul säljer MAK Munchen Gunmetal Machined Face 20" i sin webbshop för 4648 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 648 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Munchen Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
MAK Munchen Gunmetal Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Munchen Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Munchen Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 42 mm.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 25.