Med ett pris på 4005 kronor är MAK Asphalt Black Machined Face ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av MAK Asphalt Black Machined Face är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Asphalt Black Machined Face är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 46 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Asphalt Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4005 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 005 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg från MAK av modellen Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 46 mm.
MAK Asphalt Black Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Asphalt Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Asphalt Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/130.